· Scéna. Scénu loutkového divadla můžete udělat z jakékoli krabice, které odříznete dvě strany. Strany uřízněte tak, aby jedna otevřená strana směřovala do hlediště, zatímco díky druhé se bude dát do divadélka sáhnout seshora. Po stranách nalepte kusy látky, které budou sloužit jako opona. Můžete také nad předek „jeviště“ umístit tyč a na ni látku navléknout, čímž získáte opravdovou pohyblivou oponu. Změřte si rozměry zadní stěny a na internetu najděte obrázky, které pak v počítači zvětšíte na potřebnou velikost. Po vytištění je pro lepší stabilitu a delší výdrž podlepte kartonem.
· Loutky. Zde máte několik možností. Možná máte štěstí, a máte doma klasické dřevěné loutky. Ty jsou ale často pro malé děti zbytečně složité, takže je můžete klidně nahradit papírovými figurkami. Najděte na webu obrázky postav, které by se vašemu potomku asi tak mohly líbit, a které se budou dobře vystřihovat. Vůbec se přitom nemusíte omezovat na klasické pohádkové postavy. Vybrat můžete i fotky zvířat, moderních filmových hrdinů nebo i věcí. „O šnekovi, Supermanovi a žehličce“ bude dozajista divadelní hit. Můžete také zkusit maňásky na ruku. V tom případě ale odřízněte krabici dno, aby dítě dosáhlo zespoda, a zakryjte spodek.
· Rekvizity. Kromě jeviště a postav budete potřebovat také věci, které vaším dětem pomohou rozvíjet jejich příběhy. V obchodě můžete koupit například nádobí nebo další rekvizity pro panenky, nebo si je vyrobte z věcí, které máte doma. I s kusem hadříku, kamínkem nebo uschlou větvičkou se dají dělat velká kouzla. Nedávejte dětem příliš mnoho věcí, raději je nechte popustit uzdu jejich fantazii, a samy vymyslet, jak potřebnou rekvizitu získat nebo vyrobit. Budete dozajista překvapeni, jak velkou fantazií vaše děti oplývají a my vám garantujeme, že uprostřed plánování hry si na počítač nebo telefon ani nevzpomenou.