Pokojové rostliny jsou věrnými společníky našich dnů i nocí, čistí vzduch, dodávají energii, jsou překrásné a dekorativní, a staráme-li se o ně s láskou a věnujeme-li jim patřičnou péči, odmění se bujným vzrůstem a třeba i květem. Některé rostliny lze pěstovat i v zimní zahradě, rostlinná říše je velmi rozsáhlá a lze říci, že každá z rostlin vyžaduje odlišná stanoviště vůči slunečnímu světlu, některé potřebují vydatnou zálivku, jiné přesně naopak. Lidé, kteří se o rostliny starají, se také neradi stěhují, protože si dobře uvědomují, že to pro tyto živé tvory může znamenat značné trauma.
Zapamatujte si zeměpisnou polohu rostliny – po přestěhování umístěte rostliny vůči světovým stranám tak, jak byly původně, a snažte se jim dopřát tolik světla a přímého slunce, jak tomu bylo na původním stanovišti.
Požádejte stěhovací firmu o maximální součinnost – stěhováci jsou zvyklí zvedat těžká břemena, ale květiny ve větším rozsahu jsou přece jen květiny a musí se s nimi nakládat s větším citem, opatrně. V zimě nesmí promrznout a je vhodné mít vytápěný zavazadlový prostor, v létě nesmí přijít na přímé slunce, musí být dostatečně prolité, aby nevyschly. Musí být správně zabalené a chráněné proti polámání.
Obrovské a těžké rostliny i s květináči – tvrdším oříškem bývá při stěhování bytů v Praze převážení velkých rostlin i s květináči, např. palem. S takovými situacemi se sice stěhovací firmy nesetkávají příliš často, ale stává se to. Tehdy pak nastupují speciální postupy, rostliny mohou vážit i přes metrák, stěží se vejdou do dveří a musí se na ně přistavit speciální kamion s návěsem. Zároveň je nutné jet s vozidlem s citem, protože u vzrostlých rostlin hrozí polámání velkých křehkých listů. Jako příklad jedné takové akce může být přestěhování velkých datlových palem (fénixů) z ruzyňského letiště v odbavovací hale.